Boys Swimming

200 Yard Medley Relay
  NAME TIME
1. Madeira 1:42.75
2. Wyoming 1:42.78
3. Taylor 1:56.69
200 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Carter Hagenauer (Sr), Wyoming 1:47.56
2. Max Welty (So), Madeira 1:51.02
3. Jake Dobson (Sr), Madeira 1:51.92
4. Mateo Ramirez (Sr), Madeira 1:56.49
5. Willem Hogenesch (Fr), Wyoming 1:56.97
6. Jake Calvert (Fr), Wyoming 1:57.72
7. Nate Gemmel (Jr), Madeira 2:00.62
8. Robby Lewis (So), Madeira 2:01.89
9. Drew Schau (Fr), Madeira 2:01.98
10. Hugo Kerling (Fr), Madeira 2:02.24
11. Joss Hogenesch (Fr), Wyoming 2:02.80
12. Lucas Brockhoff (Jr), Taylor 2:07.25
13. J.T. Hamstra (Sr), Madeira 2:07.44
14. Will Spera (Jr), Wyoming 2:07.87
15. Jacob Taylor (Jr), Taylor 2:08.30
16. Charlie Hambidge (Fr), Madeira 2:14.73
17. Jackson Nieman (So), Taylor 2:16.53
18. Owen Lichtenberg (Jr), Madeira 2:16.74
19. Carson Duerk (Jr), Taylor 2:17.89
20. Matt Wetzel (So), Madeira 2:20.42
21. J.D. Riedmiller (So), Madeira 2:22.11
22. Silas Baird (So), Madeira 2:23.83
23. Wesley Johnson (Jr), Taylor 2:24.06
24. Brayden Schmitt (So), Taylor 2:28.39
25. Alessandro Caggioni (Fr), Madeira 2:48.46
200 Yard I.M.
  NAME TIME
1. Carter Hagenauer (Sr), Wyoming 2:02.66
2. Cooper Stenken (Jr), Wyoming 2:03.04
3. Jake Dobson (Sr), Madeira 2:04.45
4. Nate Gemmel (Jr), Madeira 2:08.26
5. Mateo Ramirez (Sr), Madeira 2:08.62
6. Willem Hogenesch (Fr), Wyoming 2:08.86
7. Robby Lewis (So), Madeira 2:12.62
8. Joss Hogenesch (Fr), Wyoming 2:14.75
9. Drew Schau (Fr), Madeira 2:21.21
10. Hugo Kerling (Fr), Madeira 2:24.08
11. Charlie Hambidge (Fr), Madeira 2:24.62
12. Owen Lichtenberg (Jr), Madeira 2:31.31
13. Ian Vogel (So), Taylor 2:36.36
14. Matt Wetzel (So), Madeira 2:42.98
15. J.D. Riedmiller (So), Madeira 2:46.47
16. Brayden Schmitt (So), Taylor 2:50.40
17. Evan Brockhoff (Fr), Taylor 2:52.19
18. Xander Mays (So), Taylor 3:12.58
50 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Carter Hagenauer (Sr), Wyoming 22.40
2. Max Welty (So), Madeira 23.13
3. Jake Calvert (Fr), Wyoming 23.31
4. Joseph Snyder (So), Wyoming 23.78
5. Willem Hogenesch (Fr), Wyoming 23.85
6. Lucas Brockhoff (Jr), Taylor 23.88
7. Owen Lichtenberg (Jr), Madeira 23.92
8. Carter Rummer (Jr), Wyoming 24.03
9. Will Spera (Jr), Wyoming 24.11
10. Jake Dobson (Sr), Madeira 24.22
11. Mateo Ramirez (Sr), Madeira 24.33
12. Robby Lewis (So), Madeira 25.36
12. Jacob Taylor (Jr), Taylor 25.36
14. J.T. Hamstra (Sr), Madeira 25.85
15. Ian Vogel (So), Taylor 25.90
16. Hugo Kerling (Fr), Madeira 26.26
17. Matt Wetzel (So), Madeira 26.31
18. Jackson Nieman (So), Taylor 26.50
19. Charlie Hambidge (Fr), Madeira 26.52
19. Drew Schau (Fr), Madeira 26.52
21. J.D. Riedmiller (So), Madeira 26.76
22. Carson Duerk (Jr), Taylor 26.77
23. Brayden Schmitt (So), Taylor 27.64
24. Alessandro Caggioni (Fr), Madeira 29.27
25. Silas Baird (So), Madeira 29.55
26. Alessandro Caggioni (Fr), Madeira 30.56
27. Asher Schilling (Fr), Madeira 32.98
28. Mahmoud Aly (Fr), Mariemont 34.01
29. Ryan Lattarulo (Jr), Taylor 36.62
100 Yard Butterfly
  NAME TIME
1. Max Welty (So), Madeira 53.15
2. Carter Hagenauer (Sr), Wyoming 57.52
3. Robby Lewis (So), Madeira 58.14
4. Jake Dobson (Sr), Madeira 58.45
5. Richard Robles (Jr), Wyoming 59.84
6. Willem Hogenesch (Fr), Wyoming 1:00.15
7. Nate Gemmel (Jr), Madeira 1:01.40
8. Joss Hogenesch (Fr), Wyoming 1:01.49
9. Jackson Nieman (So), Taylor 1:04.28
10. Hugo Kerling (Fr), Madeira 1:05.38
11. Lucas Brockhoff (Jr), Taylor 1:05.43
12. Drew Schau (Fr), Madeira 1:06.87
13. Matt Wetzel (So), Madeira 1:09.19
100 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Carter Hagenauer (Sr), Wyoming 49.25
2. Jake Dobson (Sr), Madeira 49.64
3. Max Welty (So), Madeira 50.19
4. Jake Calvert (Fr), Wyoming 51.46
5. Cooper Stenken (Jr), Wyoming 52.09
6. Robby Lewis (So), Madeira 52.58
7. Mateo Ramirez (Sr), Madeira 53.45
8. Joseph Snyder (So), Wyoming 53.51
9. Nate Gemmel (Jr), Madeira 53.87
10. Will Spera (Jr), Wyoming 54.31
11. Owen Lichtenberg (Jr), Madeira 54.63
12. Lucas Brockhoff (Jr), Taylor 55.27
13. Joss Hogenesch (Fr), Wyoming 55.59
14. Jacob Taylor (Jr), Taylor 55.61
15. Drew Schau (Fr), Madeira 55.84
16. J.T. Hamstra (Sr), Madeira 56.71
17. Noah Fent (Fr), Wyoming 57.07
18. Hugo Kerling (Fr), Madeira 57.52
19. Charlie Hambidge (Fr), Madeira 58.49
20. Matt Wetzel (So), Madeira 59.14
20. Carson Duerk (Jr), Taylor 59.14
22. Jackson Nieman (So), Taylor 59.91
23. J.D. Riedmiller (So), Madeira 1:00.08
24. Brayden Schmitt (So), Taylor 1:04.36
25. Xander Mays (So), Taylor 1:06.27
26. Alessandro Caggioni (Fr), Madeira 1:06.63
27. Silas Baird (So), Madeira 1:06.68
28. Mason Smith (Jr), Taylor 1:07.36
29. Alessandro Caggioni (Fr), Madeira 1:08.07
30. Evan Brockhoff (Fr), Taylor 1:14.30
31. Asher Schilling (Fr), Madeira 1:15.85
32. Ryan Lattarulo (Jr), Taylor 1:36.60
500 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Jake Dobson (Sr), Madeira 5:00.65
2. Carter Hagenauer (Sr), Wyoming 5:11.32
3. Max Welty (So), Madeira 5:18.21
4. Nate Gemmel (Jr), Madeira 5:25.19
5. Mateo Ramirez (Sr), Madeira 5:30.41
6. Jake Calvert (Fr), Wyoming 5:31.48
7. Willem Hogenesch (Fr), Wyoming 5:32.07
8. Joseph Snyder (So), Wyoming 5:35.18
9. Drew Schau (Fr), Madeira 5:37.22
10. Hugo Kerling (Fr), Madeira 5:40.92
11. will gorentz (Fr), Wyoming 5:55.79
12. Matt Wetzel (So), Madeira 5:58.71
13. Richard Robles (Jr), Wyoming 6:06.25
14. Jacob Taylor (Jr), Taylor 6:12.09
15. Carson Duerk (Jr), Taylor 6:32.00
16. J.T. Hamstra (Sr), Madeira 6:41.84
17. J.D. Riedmiller (So), Madeira 6:44.33
18. Wesley Johnson (Jr), Taylor 6:56.42
19. Evan Brockhoff (Fr), Taylor 6:57.41
20. Xander Mays (So), Taylor 7:31.55
200 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Wyoming 1:32.21
2. Madeira 1:32.41
3. Taylor 1:41.12
100 Yard Backstroke
  NAME TIME
1. Nate Gemmel (Jr), Madeira 57.98
2. Max Welty (So), Madeira 1:00.85
3. Jake Dobson (Sr), Madeira 1:00.97
4. Drew Schau (Fr), Madeira 1:02.34
5. Carter Rummer (Jr), Wyoming 1:03.59
6. Will Spera (Jr), Wyoming 1:04.40
7. Joss Hogenesch (Fr), Wyoming 1:05.44
8. will gorentz (Fr), Wyoming 1:12.43
9. Owen Lichtenberg (Jr), Madeira 1:14.74
10. Silas Baird (So), Madeira 1:17.18
11. Matt Wetzel (So), Madeira 1:17.59
12. Evan Brockhoff (Fr), Taylor 1:17.95
13. Wesley Johnson (Jr), Taylor 1:19.99
14. Alessandro Caggioni (Fr), Madeira 1:54.80
100 Yard Breaststroke
  NAME TIME
1. Cooper Stenken (Jr), Wyoming 1:00.49
2. Willem Hogenesch (Fr), Wyoming 1:02.15
3. Robby Lewis (So), Madeira 1:04.63
4. Mateo Ramirez (Sr), Madeira 1:05.37
5. Nate Gemmel (Jr), Madeira 1:06.67
6. Charlie Hambidge (Fr), Madeira 1:09.27
7. Ian Vogel (So), Taylor 1:12.14
8. Jake Dobson (Sr), Madeira 1:12.40
9. Hugo Kerling (Fr), Madeira 1:13.84
10. Brayden Schmitt (So), Taylor 1:17.26
11. Matt Wetzel (So), Madeira 1:20.16
12. Xander Mays (So), Taylor 1:24.37
13. J.D. Riedmiller (So), Madeira 1:24.65
14. Asher Schilling (Fr), Madeira 1:27.22
15. Mullins Tanner (Jr), Taylor 1:38.80
400 Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Madeira 3:21.32
2. Wyoming 3:34.36
3. Taylor 3:54.77

Trophy Awards Bodey Custom Awards and Apparel HomeTown Ticketing National Exemplar