Girls Track - All League Team

Awards
AWARD NAME SCHOOL
Coach of the Year James Tenhundfeld Taylor
Athlete of the Year Cameron Bittermann-Runner of the Year Taylor
Athlete of the Year Kennedy Cunningham-Field Athlete of Year Madeira

First Team
NAME SCHOOL EVENT
Cameron Bittermann Taylor 100 Meter Dash
Cameron Bittermann Taylor 200 Meter Dash
Cameron Bittermann Taylor 400 Meter Dash
Elizabeth Whaley Indian Hill 800 Meter Run
Elizabeth Whaley Indian Hill 1600 Meter Run
Hayden Withers Indian Hill 3200 Meter Run
Maggie Overberg Indian Hill 100 Meter High Hurdles
Haven Bruce Taylor 300 IM Hurdles
Nijah Robinson
Sophia Rogue
Monica VanderVeen
Macee Moore
Finneytown 400 Meter Relay
Corrine Westbrook
Hannah Jung
Kate Schomaeker
Vivian Momper
Madeira 800 Meter Relay
Lindsey Bauer
Brock Bittermann
Marissa Tedesco
Cameron Bitterman
Taylor 1600 Meter Relay
Annie Isphording
Ava Egnaczyk
Ella Riggs
Elizabeth Whaley
Indian Hill 3200 Meter Relay
Kennedy Cunningham Madeira Shot Put
Kennedy Cunningham Madeira Discus
Riley Kupka Taylor Long Jump
Penelope Webb Wyoming High Jump
Addison Hamilton Wyoming Pole Vault

Second Team
NAME SCHOOL EVENT
Zoie Mayberry Wyoming 100 Meter Dash
Vivian Momper Madeira 200 Meter Dash
Vivian Momper Madeira 400 Meter Dash
Brooke Grauel Taylor 800 Meter Run
Hayden Withers Indian Hill 1600 Meter Run
Grace Mavridoglou Mariemont 3200 Meter Run
Jhon Ball Reading 100 Meter High Hurdles
Juliet Thornton Wyoming 300 IM Hurdles
Riley Kupka
Madison Tedesco
Marissa Tedesco
Paris Linneman
Taylor 400 Meter Relay
Lindsey Bauer
Madison Tedesco
Marissa Tedesco
Brock Bittermann
Taylor 800 Meter Relay
Annie Isphording
Ava Egnaczyk
Ella Riggs
Elizabeth Whaley
Indian Hill 1600 Meter Relay
Brooke Grauel
Elise Lindle
Nicole Myers
Mya Bross
Taylor 3200 Meter Relay
Camryn James Indian Hill Shot Put
Jenna Odor Taylor Discus
Denver Miller Finneytown Long Jump
Heather Pare Reading High Jump
Jenna Odor Taylor Pole Vault

Honorable Mention
NAME SCHOOL EVENT
Nijah Robinson Finneytown 100 Meter Dash
Hannah Jung Madeira 200 Meter Dash
Tuula Baker Wyoming 400 Meter Dash
Claire LeRoy Madeira 800 Meter Run
Nicole Myers Taylor 1600 Meter Run
Meredith Guest Wyoming 3200 Meter Run
Haven Bruce Taylor 100 Meter High Hurdles
Maggie Overberg Indian Hill 300 IM Hurdles
Ava Yunker
Zoie Mayberry
Francesca Alberto
Mykala Yancey
Wyoming 400 Meter Relay
Denver Miller
Zakiya Anderson
Monica VanderVeen
Macee Moore
Finneytown 800 Meter Relay
Kate Schomaeker
Hannah Jung
Claire LeRoy
Keira O'Cull
Madeira 1600 Meter Relay
Keira O'Cull
Morgan Starr
Annie Meyer
Leah Shults
Madeira 3200 Meter Relay
Hailey Rozier Finneytown Shot Put
Carly Holbert Reading Discus
Zole Mayberry Wyoming Long Jump
Mia Hack Indian Hill High Jump
Madison Tedesco Taylor Pole Vault

 
DeBlasis Law Firm, LLC Gabby's Cafe Dinsmore Beacon Orthopedics & Sports Medicine